Szczegółowe zasady organizacji egzaminu dyplomowego na WM

1. Egzamin dyplomowy na Wydziale Mechanicznym organizuje jednostka dyplomująca w której prowadzona jest dana specjalność lub kierunek studiów, gdy na kierunku nie ma podziału na specjalności.

2. Termin egzaminu dyplomowego wyznacza dziekan, na wniosek kierującego jednostką organizacyjną Wydziału, w której prowadzona jest dana specjalność, z miesięcznym wyprzedzeniem. Termin egzaminu powinien być zgodny z organizacją ostatniego semestru studiów. Termin egzaminu dyplomowego podawany jest do wiadomości na stronie internetowej oraz tablicy ogłoszeń jednostki dyplomującej.

3. Skład osobowy Komisji egzaminu dyplomowego oraz jej przewodniczącego proponuje kierownik jednostki organizacyjnej, w której prowadzona jest specjalność, w porozumieniu z kierownikiem specjalności lub opiekunem kierunku gdy na kierunku nie ma podziału na specjalności. Szczegółowy harmonogram egzaminu dyplomowego oraz skład osobowy Komisji egzaminu dyplomowego dostępny jest na stronie www Wydziału.

4. Za przebieg egzaminu odpowiedzialny jest przewodniczący Komisji egzaminu dyplomowego. Za dokumentację egzaminu odpowiada zastępca ds. dydaktyki, kierownika jednostki organizacyjnej w której organizowany jest egzamin, a w jednostkach w których brak takiego stanowiska – kierownik jednostki.

5. Egzamin dyplomowy na Wydziale Mechanicznym odbywa się zgodnie Zarządzeniem nr 18 Rektora Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki z dnia 24 lutego 2022 r., znak R.0201.23.2022, dotyczącym zmiany Zarządzenia nr 15 Rektora PK z 18 lutego 2022 r. w sprawie wprowadzenia Regulaminu antyplagiatowego oraz Procedury weryfikacji i archiwizacji prac dyplomowych w Akademickim Systemie Archiwizacji Prac na PK.

6. Jednostki organizacyjne Wydziału przyjmują od studentów komplet wymaganych dokumentów przed planowanym terminem egzaminu i bez zbędnej zwłoki przekazują dziekanowi pisemny wniosek z proponowanym składem komisji, a bezpośrednio po uzyskaniu zgody dziekana informują o egzaminie, podając datę, miejsce, formę, godzinę rozpoczęcia egzaminu. Jeżeli dokumenty są przesyłane za pośrednictwem poczty liczy się data dostarczenia do jednostki.

7. Przekazanie do dziekanatu kompletu pełnej dokumentacji wszystkich przystępujących do egzaminu dyplomowego studentów musi nastąpić nie później niż na 7 dni roboczych przed terminem egzaminu dyplomowego do godz. 9:00.